#TikTok wprowadza opcje kontroli rodzicielskiej

Katarzyna Pura Social Media

“Family Pairing” to nowa, ważna funkcja, którą udostępnił Tik Tok. Umożliwia ona rodzicom więcej opcji i sposobów zarządzania czasem dziecka, który spędza w aplikacji, a także ograniczeniem treści, które mogą okazać się problematyczne.

Tik Tok informuje “Zwiększamy nasze zaangażowanie w budowanie bezpieczeństwa naszych użytkowników wprowadzając Family Pairing, które pozwala rodzicom oraz nastolatkom dostosowywać ustawienia bezpieczeństwa w zależności od indywidualnych potrzeb”.

Jest to funkcja, która systemowo pozwala na połączenie konta TikTok rodzica z kontem dziecka. Istnieją trzy kluczowe aspekty tej opcji:
– zarządzanie czasem na ekranie (dzięki temu rodzic może ustalić limit czasu jakie ich dziecko może spędzić w aplikacji każdego dnia),
– tryb ograniczonego dostępu (umożliwia to ustawienie ograniczenia treści, które mogą okazać się nieodpowiednie, w oparciu o narzędzia moderacyjne TikToka),
– bezpośrednie wiadomości (pozwala rodzicom ograniczyć, kto może wysyłać wiadomości do konta dziecka lub też całkowicie wyłączyć tę opcję).

Aby zadbać o bezpieczeństwo wszystkich najmłodszych użytkowników aplikacji, TikTok automatycznie wyłączył bezpośrednie wiadomości dla użytkowników poniżej 16 roku życia.

Trzeba przyznać, że TikTok aktywnie bierze udział w walce o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników sieci. Wraz z narzędziem “Family Pairing” udostępnia rodzicom Przewodnik, który zawiera wskazówki aby pomóc młodym użytkownikom zrozumieć problemy związane z używaniem mediów społecznościowych.