#TikTok – Tego nikt się nie spodziewał!

Katarzyna Pura Social Media

Marzec nie przestaje nas zaskakiwać! Prezydent założył konto na Tik Toku, wrzucił tam pierwszy filmik i w ciągu kilku dni zebrał ponad 220 tysięcy obserwujących.

Źródło: https://www.tiktok.com/@andrzejdudanatiktoku/

Filmik ma już ponad dwa miliony wyświetleń – Andrzej Duda zachęca młodzież do wzięcia udziału w turnieju e-sportowym “Grarantanna Cup”, który został zorganizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. W ramach turnieju uczniowie mogą zmierzyć się w grach takich jak: “League of Legends”, “FIFA 20”, CS:GO, Brawl Stars. Dla zwycięzców przygotowano nagrody – m.in. pracownia komputerowa dla szkoły, którą będą reprezentować biorący udział w turnieju uczniowie.

Z całą pewnością wybór tego medium nie jest przypadkowe – platforma skupiająca młodych ludzi jest idealnym miejscem do przekazania takiego komunikatu. Jest to mocny PR-owo ruch, który ma ułatwić dotarcie do młodych wyborców. Bez wątpienia warto dołączyć do grona obserwujących Prezydenta, aby sprawdzić czy dalsza komunikacja będzie równie trafna, co premierowy filmik i jakie będą kolejne kroki wykorzystujące nowe media.