Sprawdź 10 rzeczy, o które warto zadbać w Twoich video do social mediów

Judyta Kokoszkiewicz Video Marketing

Oto lista 10 wskazówek od specjalistów Kohai, które pomogą Ci publikować jakościowe filmy w social mediach. Wskazówki techniczne i sprawdzone tipy pomogą Ci wznieść publikacje na wyższy level.

  1. Publikuj wideo tylko wtedy, gdy masz stabilne połączenie z siecią, ponieważ może to wpływać na jakość Twoich publikacji.
  1. Inspiracji szukaj podczas aktywnego scrollowania – przeglądaj treści analitycznie, zastanawiając się nad tym, co i dlaczego przykuwa Twoją uwagę, a także jak możesz przenieść skuteczne pomysły czy schematy do własnych sociali.
  1. Nie odsyłaj odbiorcy do BIO, korzystniejszą opcją jest, aby skomentował, a Ty prześlesz mu wiadomość z odnośnikiem – możesz skorzystać z automatyzacji! Dzięki temu uwaga odbiorcy nie rozproszy się i nie wyjdzie z Twojego materiału, a komentarze pozytywnie wpłyną na zasięg.
  1. Urozmaicenie za pomocą dodatków w formie zdjęć/filmików/przybliżenia – staraj się dodawać coś, co przykuwa uwagę odbiorcy. Warto wykorzystywać klatki kluczowe, żeby statyczny filmik powoli się przybliżał. Albo wstawki zdjęć/filmików powiązane z tym, o czym mówimy.
Kliknij, by przejść do kontaktu
  1. Poddaj swój materiał testowi 3x“CZY”. 1) Czy chciałbyś go udostępnić? 2) Czy chciałbyś przesłać go znajomym? 3) Czy zasługuje na polubienie? Jeśli odpowiedź brzmi 3x tak: postuj! Jeśli nie, zastanów się, co możesz zmienić, aby wywołać reakcje.
  1. Uwaga odbiorcy jest bardzo cenna – od razu przejdź do konkretów, nie trać czasu na przedstawienie się w pierwszych sekundach wideo.
  1. Testuj CTA! Opracuj pulę komunikatów odpowiednich dla Twojej branży i analizuj, w jaki sposób konkretne komunikaty wpływają na zaangażowanie odbiorców. 
  1. Trendująca muzyka może pomóc, ale nie jest najważniejsza. Liczy się przede wszystkim dobry pomysł. Liczne dźwięki z filmów, które stworzyliśmy dla naszych klientów, a poszły w viral, to filmy z dźwiękiem oryginalnym.
  2. Masz pomysł na serię filmów? To świetnie, ale zanim zapowiesz X odcinków przetestuj, czy Twój pomysł przypadnie odbiorcom do gustu. Dzięki temu unikniesz zmarnowaniu wielu godzin pracy na serie wideo, która nie wykręci zasięgów. 

10. Uważaj na słowa, których używasz: platformy nie analizują Twoich intencji, a nieodpowiednie teksty mogą skutkować banem (o czym przekonaliśmy się na własnej skórze, chcąc zamieścić edukacyjny film o pracy z dziećmi).

WSKAZÓWKA: Pamiętaj o tzw. safe zone w swoim wideo. Czyli nie dodawaj napisów na samym dole, na samej górze, czy też po prawej stronie, gdzie pokazują się takie informacje, jak polubienia, czy komentarze.