Najlepsze aplikacje do tworzenia infografik

sebastian Content Marketing

Inforgafika jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcesz przekształcić mnóstwo informacji w łatwe do odczytania elementy graficzne. Tylko jak się za to zabrać?

Najpierw należy bardzo dokładnie zastanowić się jakie dane chcesz przedstawić i w jaki sposób je zobrazować. Jest to dość trudny proces, wymaga ciężkiej analitycznej pracy. Pamiętaj, że dane muszą być przedstawione w uproszczony sposób, tak aby każdy mógł je zrozumieć.

Przygotowanie infografiki od strony “graficznej” może zająć Ci zdecydowanie mniej czasu – wystarczy, że skorzystasz z jednej z polecanych przez nas aplikacji!

#1 Piktochart
To (prawie) darmowe narzędzie, które posiada łatwe do użycia wbudowane szablony. Po przesłaniu statystyk można dostosować układ i schemat kolorów do swoich treści. Jest to niewątpliwie jedna z aplikacji, która umożliwia tworzenie najładniejszych infografik, gotowe wzory są na bardzo wysokim poziomie.
Aplikacja ma darmowy okres próbny, po określonym czasie należy się zarejestrować i wnieść opłatę za korzystanie.

#2 Snappa
Snappa to narzędzie do projektowania graficznego, które zawiera także bezpłatny program do tworzenia infografik. Jest on skierowany typowo do osób, które nie są grafikami. Aplikacja oferuje wiele gotowych szablonów, które są specjalnie zoptymalizowane do łatwego udostępniania w mediach społecznościowych. Ma bardzo prosty interfejs, wszystko można wykonać na zasadzie “drag and drop” (przeciągnij i upuść), a także posiada darmowy dostęp do tysięcy zdjęć.
Bezpłatny abonament zawiera pięć pobrań infografik miesięcznie i dwa konta społecznościowe.

#3 Google Charts
Narzędzia Google do tworzenia wykresów są wydaje, proste w obsłudze i bezpłatne. Można wybierać z wielu wykresów i konfigurować szeroki zestaw opcji, aby idealnie dostosować wygląd i styl infografiki. Dzięki połączeniu danych w czasie rzeczywistym Google Charts to idealny generator infografik dla biznesów.

#4 Visme
Visme to narzędzie, którego można używać do tworzenia prezentacji, ale jest on najczęściej wykorzystywany do tworzenia angażujących grafik. Visme zawiera ponad 100 darmowych czcionek, wiele bezpłatnych obrazów, a także ogrom bezpłatnych ikon wysokiej jakości. Umożliwia także włączenie wideo i audio (w tym możliwość nagrywania lektora bezpośrednio w edytorze). Można także dowolnie animować zawartość infografik tak, aby wszystko było bardziej czytelne.

#5 Adobe Spark
Spark używa technologii “drag and drop”, która uruchamia się wraz z wybranym szablonem. Edytor jest zaawansowany, umożliwia dodawanie własnego tła do infografik, zmieniania tekstu, dodawania obrazu oraz ikon, a także wgranie własnego logo. Dodatkowo, posiada funkcję przeskalowania infografiki tak, aby udostępnić ją na dowolnej platformie społecznościowej.

Czy znasz jakieś inne aplikacje do tworzenia infografik? Podziel się nimi w komentarzu!