Jak połączyć konto na Facebooku z Instagramem?

Judyta Kokoszkiewicz Social Media

Prowadzenie firmowych social mediów często wiąże się z wyborem odpowiednich kanałów społecznościowych dopasowanych do naszej grupy odbiorców. Niektóre z nich, tak jak Facebook i Instagram, można połączyć – sprawdź, dlaczego warto i tak to zrobić.

Często zdarza się tak, że na kanałach social media crossujemy treści, publikując te same posty zarówno na Facebooku, jak i Instagramie. Daje to przede wszystkim sporą oszczędność czasu, zwłaszcza wtedy, gdy brakuje nam pomysłów na odmienne treści w tych kanałach. 

Od 2012 roku, kiedy nastąpiło oficjalne połączenie platform, a Facebook kupił prawa do Instagrama, pojawiła się możliwość szybkiego połączenia obu kont w kanałach. Niesie to szereg udogodnień, o których zaraz opowiemy.

Oto możliwości, które zyskujesz:

 1. Crosspostowanie – czyli planując harmonogram publikacji np.w Creatorze Facebooka, za pomocą jednego kliknięcia “zlecić” także analogiczną publikację na profilu firmowym na Instagramie. Wspomniana już oszczędność czasu znacznie ułatwia pracę nad firmowymi kanałami. 
 2. Zyskujesz możliwość promowania postów i relacji na Instagramie (z pozycji Managera reklam na Facebooku). Połączenie kont naturalnie zwiększa też zasięg płatnej promocji i trafienie do użytkowników Instagrama, którzy np. nie są obecni na Facebooku.
 3. Dzięki połączeniu kont możesz też zarządzać wiadomościami od obserwatorów i klientów za pomocą jednej połączonej skrzynki odbiorczej (dotyczy to Instagrama i Messengera) (źródło). 
 4. Dodatkową zaletą jest opcja sprzedaży na Instagramie za pośrednictwem sklepu – tu także wymogiem jest połączenie kont na obu kanałach.
 5. Co więcej, dzięki powiązaniu konta na Instagramie z profilem na Facebooku  możliwe jest udostępnianie relacji i postów także z pozycji Instagrama na Facebooka. 

Jak połączyć konto na Facebooku i Instagramie? 

W pierwszym kroku upewnij się, że jesteś administratorem konta zarówno na Instagramie, jak i Facebooku. 

Kolejny warunek: Twoje konto osobiste nie może być już połączone z żadnym innym kontem instagramowym.

Zanim połączysz konta, sprawdź także, czy na Instagramie korzystasz z konta profesjonalnego (do wyboru masz konto firmowe lub konto twórcy).

Ok, możemy przystąpić do połączenia! Sprawdź, jak zrobić to w kilku prostych krokach.

Połączenie kont na Facebooku i Instagramie z pozycji aplikacji Instagram:

 1. Uruchom aplikację Instagram.
 2. Przejdź do swojego profilu, klikając  profile lub ikonkę  swojego zdjęcia profilowego w prawym dolnym rogu ekranu.
 3. Następnie wybierz three lines stacked on top of each other w prawym górnym rogu, potem wybierz: a symbol circle gear(Ustawienia).
 4. Wybierz opcję Centrum kont u dołu, a następnie: Skonfiguruj Centrum kont
 5. Teraz wybierz opcję Dodaj konto na Facebooku i zaloguj się do właściwego konta na FB, by wybrać konto, które planujesz powiązać.
 6. Wybierz opcję: Tak, dokończ konfigurację.
 7. Ustal, czy chcesz zsynchronizować swoje zdjęcie profilowe, a następnie wybierz: Kontynuuj.

Jak połączyć konta z pozycji Facebooka?

 1. Zacznij od zalogowania się na konto na Facebooku. 
 2. Przejdź do swojego fanpage’a
 3. W następnym kroku wybierz Ustawienia (lewa strona ekranu, pasek Zarządzanie stroną), a następnie „Instagram”
 4. Połącz konto na Instagramie
 5. Zaloguj się na swój instagramowy profil
 6. Załatwione! 😉

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik pomógł Ci sprawnie połączyć oba konta na platformach społecznościowych. Teraz pora na zaplanowanie publikacji na kanałach i włączenie reklam Twojego produktu lub usługi!