Instagram stories – najlepsze aplikacje

sebastian Content Marketing, Social Media

Instagram Stories to obecnie najgorętszy trend, który zdetronizował standardowe zdjęcia oraz główny feed. Dobrą informacją jest fakt, że nie potrzebujemy drogiego aparatu, oprogramowania ani zespołu grafików, którzy stworzą nam zachwycającą relację. Istnieje mnóstwo darmowych aplikacji, które sprawiają, że dodawanie Stories jest banalnie proste i wymaga kilku kliknięć.

Tworzenie angażujących relacji to doskonały sposób na przyciągnięcie uwagi odbiorców, a także budowanie zaangażowanej oraz lojalnej społeczności. Duże marki znajdą wiele zastosowań dla tej formy komunikacji!

Kilka najciekawszych aplikacji pomagających tworzyć niebanalne Stories:

OVER
Jedna z popularniejszych aplikacji tego typu – umożliwia dodawanie animowanych grafik, nadanie ruchu elementom, a także pozwala na animowanie dodawanych treści. Jest w pełni darmowa i posiada ogromną ilość gotowych szablonów i wzorców.

MOJO
Ta aplikacja ma wszystko czego potrzebujesz, aby tworzyć oszałamiające stories. Gotowe szablony są w pełni konfigurowalne – ułatwiają przycinanie, kadrowanie, dodawanie tytułów, efektów, animacji, możliwa jest zmiana prędkości, kolorów, a także sposobów przejścia pomiędzy poszczególnymi klatkami. Można także dodawać niestandardowe czcionki, co może być bardzo przydatne w przypadku marki i określoną identyfikacją wizualną.

ImgPlay
Aplikacja umożliwia błyskawiczne tworzenie GIFów – to najprostsza forma tworzenia mini animacji przy użyciu zdjęć i filmów bezpośrednio z rolki aparatu. ImgPlay pozwala wycinać fragmenty filmu, aby utworzyć GIF lub wybrać wiele zdjęć, aby utworzyć pokaz slajdów. Aplikacja pozwala także zastosować filtr, dostosować częstotliwość klatek lub zmieniać kierunek odtwarzania. Po zakończeniu tworzenia wystarczy pobrać plik GIF lub plik wideo z rolki aparatu i dodać go do biblioteki multimediów.

InStories
Aplikacja możliwia stworzenie animowanej grafiki tekstowej. Zawiera mnóstwo wstępnie zaprojektowanych szablonów, ponad 100 czcionek (można także dodawać własne), a także mnóstwo ikon, naklejek oraz efektów.

GIPHY
Jednym z najprostszych sposobów na dodanie animacji do Stories na Instagramie jest dodanie GIFa z aplikacji Giphy. Instagram ma już wbudowaną bibliotekę naklejek GIF, które można dodawać do relacji, ale jeśli szukasz pełno klatkowych GIFów to aplikacja Giphy jest właściwym miejscem. Znajdziemy tam ogromny katalog animacji do wyboru, wszystkie uporządkowane tematycznie i podzielone na odpowiednie kategorie.

Pamiętajcie, że wszystkie te aplikacje i efekty możemy dowolnie mieszać i swobodnie się nimi bawić.
A Ty z jakich aplikacji korzystasz?