6 najlepszych narzędzi do zarządzania Social Mediami

sebastian Social Media

Każdy z nas lubi usprawniać i poprawiać swoją pracę! Co najlepsze, można to skutecznie zrobić za pomocą darmowych aplikacji. Oto niektóre z najlepszych bezpłatnych narzędzi do zarządzania mediami społecznościowymi – aplikacje i oprogramowania, z których korzysta wiele popularnych marek oraz twórców.

#1 Aplikacja Over
Aplikacja jest szczególnie pomocna dla osób, które chcą zadbać o wyjątkowy wygląd Instagram Stories oraz relacji na Facebook’u. Ma szeroki zakres wbudowanych szablonów oraz wstępnie zaprojektowanych układów. Niewątpliwym plusem jest fakt, że użycie gotowych wzorów jest banalnie proste i poradzi sobie z nimi każdy, nawet osoba która dopiero zaczyna swoją przygodę z tworzeniem Stories. Istotne jest także to, że relacje na IG i FB mają takie same wymiary – można więc dowolnie korzystać ze stworzonej komunikacji.

#2 Aplikacja Canva
O tej aplikacji słyszał chyba każdy marketer – w łatwy sposób umożliwia stworzenie każdej grafiki, jaka przyjdzie nam do głowy! Posiada ogromną ilość gotowych szablonów, które mają wymiary dopasowane do medium, w którym chcemy umieścić naszą kreację. Umożliwia nam także importowanie własnych zdjęć, czcionek, palety kolorów – dzięki temu możecie stworzyć komunikację idealnie dopasowaną do Waszej marki lub profilu. Ogromną zaletą tej aplikacji jest możliwość korzystania z niej na komputerze – ułatwia to udostępnienie pracy innym osobom (zespołowi) i edycję w jednym miejscu.

#3 Aplikacja Unsplash
Unsplash to miejsce, gdzie można znaleźć piękne zdjęcia bez wnoszenia żadnych opłat. Obecnie jest tam aż ponad milion fotek do pobrania, co gwarantuje, że każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Mamy możliwość przesłania ich bezpośrednio na nasze Social Media lub można wykorzystać je do tworzenia kolaży lub moodboardów. I to za darmo!

#4 Aplikacja Later
Niewątpliwe ułatwienie dla wszystkich tych, którzy dbają o systematyczne pojawianie się treści na ich kanałach – aplikacja umożliwia wcześniejsze zaplanowanie i automatyczne publikowanie na wszystkich platformach społecznościowych. Later jest pomocny również przy przygotowaniu postów i poprawieniu ich estetyki przy użyciu Visual Plannera. Co więcej, wbudowane narzędzia analityczne pomagają śledzić wszystkie posty i sprawdzić, czy działają tak jak powinny.

#5 Aplikacja Adobe Lightroom
Lightroom to jedne z ulubionych narządzi osób, którym zależy aby ich zdjęcia wyglądały bardzo profesjonalnie. Aplikacja Adobe oferuje niezliczone sposoby poprawiania zdjęć, niezależnie od tego czy są edytowane od zera, czy też używane są ustawienia wstępne na komputerze lub aplikacji mobilnej. Lightroom jest szczególnie pomocy do przygotowania spójnego feed’u na Instagramie, prowadzenia konta na Pinterest, a także do przygotowania profesjonalnych zdjęć produktowych.

#6 Social Blade
Jeżeli Ty lub Twoja firma współpracujecie z Influencerami to dobrym pomysłem jest systematyczne przeprowadzanie kontroli stanu współpracy oraz statystyk. Social Blade jest stroną internetową, która pozwala śledzić dane użytkowników oraz trendy wzrostu w wielu kanałach społecznościowych. Obsługa narzędzia jest bardzo prosta – należy po prostu wpisać nazwę użytkownika, wybrać z menu kanał SM, który chcemy sprawdzić, a następnie dostajemy konkretne i przejrzyste dane. Bardzo pomocna jest także informacja zawierająca dane historyczne, dzięki której można sprawdzić, które konto zdobywało oraz traciło obserwatorów w danym okresie czasu.
Co więcej, strona umożliwia wyszukiwanie osób z najlepszymi statystykami w danym kraju.

Korzystasz z innych przydatnych aplikacji lub oprogramowania? Podziel się nimi w komentarzu!