“Oklaski” na YouTube

Katarzyna Pura Video Marketing

YouTube wprowadza nową funkcję, aby pomóc zarobi Twórcom więcej pieniędzy. “Applause” to nowa opcja, która umożliwia odbiorcom zakup animacji oklasków, która będzie wyświetlona u góry filmu. Aplauz w obecnej formie kosztuje 2$, z czego 70% trafia do twórcy treści,a 30% trafia do YouTube.

Funkcja ta umożliwia zarabianie bezpośrednio od widzów za pomocą tylko kilku kliknięć. Jest to prosty sposób na przekazywanie darowizn na rzecz ulubionych twórców, rozszerzając tym samym system darowizn w opcji Super Chat.

Aplauz obecnie jest dostępny w bardzo ograniczonej wersji, są dostępne tylko na komputery i dla wybranych użytkowników w Australii, Indiach, Japonii, Brazylii, Korei, Nowej Zelandii, Meksyku i USA. Jak już wiadomo, niektórzy twórcy zarabiają nawet 400$ na minutę (!).

Twórcy treści na YouTube systematycznie szukają nowych opcji zarabiania na platformie, więc jeżeli opcja Aplauz będzie dostępna dla wszystkich – z pewnością usatysfakcjonuje to wiele osób, a także przyciągnie nowe rzesze YouTuberów.

Co sądzisz o tym pomyśle? Daj znać w komentarzach.